Türkiye’nin dünyaya açılan modacısı Abdulselam Dalmış, emin adımlarla yürüyor. Tasarıma başladığı ilk andan itibaren büyük bir tutku ile hareket eden modacı, Türk modasını dünyaya tanıtıyor. Birçok kültürü içinde barındıran sıradışı çizimler, Dalmış’ın yaratıcı dünyasını ı gösteriyor. Dinamik modacının sürekli yenilenen koleksiyonları hem Türkiye’de hem de Avrupa’da merakla bekleniyor. Giyenlere ve izleyenlere zaman yolculuğu yaşatan koleksiyonlar, Dalmış’a başarıyı getiriyor. Kostümler ile izleyicinin gönlüne girmeye çalışan milyonluk projelerde, Abdulselam Dalmış’ın kıyafetleri bulunuyor. Türkiye’de herkesin bildiği Çukur, İçerde, Kanatsız Kuş, Mavi ve Siyah gibi genç modacıya güveniyor. Bölümlerin yayınlanmasından sonra ülkede farklı bir moda akımı başlıyor ve gençler dizideki kıyafetleri aramaya başlıyor.

 Çocukluğundan Beri Tasarımla Uğraşıyor Genç modacı tasarım ve çizimlerine daha 15 yaşına bile gelmemişken başlıyor. Evde bulduğu eşyaları gizlice odasına alan ve ufacık dokunuşlar yaparak değiştiren modacı geçmişten gelen tecrübesine güveniyor. Yaşı ilerledikçe profesyonelleşen modacı, her geçen gün üzerine biraz daha katıyor ve moda çevrelerini şaşırtmayı başarıyor. Abdulselam Dalmış, Amerika ve Avrupa’da katıldığı sana festivalleri ile kendisini geliştiriyor.

 Büyük tasarımcılardan ders alan ve kendi projelerini onlarla paylaşma imkânı yakalayan modacı fütürist ve retro kıyafetler ile ilgi odağı olmayı başarıyor. Yurtdışında katıldığı etkinlikler sonunda birçok model ve şarkıcı tarafından iş teklifi alan modacı, Türk tasarımlarına olan güvenin arttığını söylüyor. Rimena Giyim İle Pazara Açılıyor Amerikalı ünlü manken Zuleyka Rivera, Çekya’lı model Gabriela Jirackova, yeni nesil Bulgar şarkıcı Andrea ile Preslava ve ülkemizden Çağla Şıkel, hem iş hem de özel hayatlarındaki giyimlerini Dalmış’a bırakıyor. Yeni kurduğu Rimena markası ile kendisine yol çizen modacı, global moda eleştirmenleri tarafından geleceğin en başarılı modacıları arasında gösteriliyor. Çalışkan modacı, sokak defileleri ile de hayran sayısını arttırıyor. Özellikle topluma açık alanlarda düzenlediği defileler büyük ses getiriyor.

Bir müddet ülkedeki defilelere ara vereceklerini açıklayan ünlü tasarımcı, Sofya’da düzenleyeceği kapsamlı defile ile Avrupa pazarına girmeyi hedefliyor. En büyük hedefinin yerli tasarım ve yerli üretim ile ülkesine hizmet etmek olduğunu belirten Dalmış, doğru adımlar atıyor. Azim ve Başarı Ödülleri Getiriyor Özgün tasarımlara ve yeni girişimcilere büyük ihtiyaç duyulan moda sektöründe başarısı herkesin gözüne çarpan Abdulselam Dalmış, uluslararası kurumların ödülleri ile moral buluyor. İngiltere’den “En iyi girişimci”, Bosna Hersek’ten “Kültürel Tasarım”, Barcelona’dan “Yılın Tasarımcısı” ödüllerini alan Abdulselam Dalmış, artık bir marka olarak görülüyor.

Dalmış ve ekibi tarafından derlenen Rimena koleksiyonları da sanat eseri kadar itibar görüyor. Ülkemizin kültürü ile filizlenen yaratıcı kişiliğini eğitimi ve çalışması ile geliştiren Dalmış, batı ve doğu kültürlerini de sentezliyor. Avrupa tasarımlarını Türk kültürüne uyarlıyor ve Türk kültürünün geleneksel kıyafetlerini Avrupalı hale getiriyor. Her kültürün kendisinden bir parça bulduğu nadide eserler, Avrupa piyasasını sallayacak gibi görünüyor.